2009/11/04

tantsusaalidele

Vilniaus plokštelių įrašų studijos pramoginės muzikos orkestras (Vilniuse heliplaadistuudio estraadimuusika orkester, juhatab M. Tamošiunas)
Saulėlydis, bosanova
Pavasaris gimtinėje, ritminis šokis
Gintarinė pora 75 LP
C60-05699-700

Püüan nüüd järjest üles panna mõned üleeelmisel nädalavahetusel leitud plaadid. Saak oli meeldiv, sai leitud erinevat Meloodia kraami eriilmelist. Sai avastatud ka uus plaadipood Tartus. Olin müümas Müürilille täikal genklubis, kuid selle sama maja ruumides ongi nüüd avatud ka plaadipood Fonofon. Hinnad on mõistlikud ja neil on ka arvestatav osa Melodija vinüüle. Soovitan soojalt.
Ka käesoleva plaadi ostsin ma Fonofoni poest. Nägin seda plaati isegi eelmine päev ühes teises Tartu urkas erinevate Läti ja Leedu tantsuplaatide seas, kuid õige vinüül ei tulnudki välja, ainult ümbris oli. Mul on umbes samasuguse nimega plaat ka Leedu ansamblilt Oktava, mille peal ka üks lahe funk lugu. Selle plaadi lood on arranžeerinud sama mees, kes Oktava omagi, kuid orkester on muu. Kahjuks see plaat ei ole nii hea, kui eelmine, aga üks rütmilugu on ka siin. Loo tapab muidugi väga imal ja juustune meloodia, mida esitavad põhiliselt tüütud puhkpillid. Kuid trummar mängiks nagu ei paneks ta ümbritsevat tähelegi hoides oma kitsast rütmi. Oma lindistust üle kuulates tundub, et oma osa on plaadi miksimisel, sest trummarit on kosta tegelikult ainult ühes kanalis. Rütmiloost meeldivam on aga nende arusaam bossanovast.

Two weekends ago I had pretty good time in Tartu, also in crate digging, finding two of my Estonian wants and few new discoveries. I also visited new recordstore in town, operated by young guys. There were nice prices and decent amount of Melodiya records too.
I bought that Lithuanian ballroom dance music record also from there, I had seen it previous day in another spot with wrong record inside. I have first record in series of "Gintarinė pora", recorded by Oktava, this record is made by Vilnius light music orchestra. Tracks are arranged by same guy, M. Tamošiunas. This record has very nice interpretation of bossanova and weird idea of rhythmic music. It has very cheesy melody, but drummer makes it almost worthy. It sounds like he isn't giving anything for what's going on around him, playing steadily his funky rhythm. Though this illusion might be caused by fact that drummer is mixed only into one channel.

Fonofon: veeb ja artikkel

edit:
hakkasin kuulama mingit leedu estraadi aastast 1984, üpris halb, kuigi kohati huvitavate kohtadega. üks lugu tundus tuttav ja nimelt leidsin nüüd lauluga variandi ülal olevale rütmiloole. terve see plaat on üldse sama tüübi arranžeeritud. aga kuna see ei ole just hea plaat, ei hakka ma pilti ka üles panema.

No comments: