2012/11/23

mobile

Mobile - Kvartett (J. Schaffer)

Mobile on ansambel, mis muutus natuke hiljem Muusik Seifiks või midagi taolist, sest samas ilmus see plaat, kui Musik-Seif oli üle Venemaa kuulus bänd. see on nende ainus vinüülplaat, singlile mahtus neli lugu, lindistatud 1978-1983. eesti muusika sõbrad leiavad siit varajase Anne Veski lauldud "Ootan sind" või ka vähe plaadistatud Ahti Nurmise, nt hiti "Troika". rare groove sõprasid ootab plaadi lõpus aga instrumentaal "Kvartett", mille autoriks on Janne Schaffer, tuntud rootsi kitarrist, nii nõutud stuudiomuusik kui ka mõned sooloplaadid välja andnud.
EDIT Tänu targemale lugejale sain teada, et originaallugu on "Dr Abraham", Janne Schafferi teiselt sooloalbumilt "Andra"

here's a little 7" single by Estonian group Mobile, it's their only record, released in 1984 and recorded 1978-1983. most musicians went to cooler groups, this record also features young future star Anne Veski and unrecognized talent Ahti Nurmis. most tracks here are cool only for hardcore Estonian music fans, but rare groove people will find here instrumental "Kvartett", which is credited to famous Swedish guitarist Janne Schaffer. this track was discovered by my mate Aku at Redhill Records, which is place to visit for Eastern European records in Helsinki, Finland.
PS Thanks to our reader we know that original version is "Dr Abraham" from Janne Schaffer's second LP "Andra".

No comments: