2009/05/19

veevalaja


flexi front cover


Ansambel Melodija - Aquarius
"Popularnaja mozaika" LP

veevalaja tähtkuju ei ole praegu üldse päevakorras, aga kui mul see laul juba arvutis ootab, siis miks mitte juba üles panna. veevalaja ehk aquarius ehk vodolej on lugu muusikali "hair" (juuksed) soundtrackilt. hipiajastust meinstriimi kolinud muusikali soundtrack on algusest peale olnud kirjeldatav kui funky. helilooja galt macdermot on muidu ka väga lahedat mussi teinud. ja hair on muusika, mida on väga palju salvestatud. välismaalt leiab mitmete eri gruppide salvestusi üpriski odavatelt plaatidelt. paljud teavad aga milosh formani filmiversiooni. olen natuke arrogantne ega tea, kas kaasajal on eestis juuksed ära tehtud. venemaalt tuleb aga see "populaarse mosaiigi" nimeline plaat, mille peal on kaks lugu hair soundtrackilt. kui tavaliselt on need lood vokaaliga, siis meloodia ansambel on need instrumentaalselt esitanud, vokaali osad on vahel markeeritud mingite pillidega. sellel plaadil on muidki läänest tuttavaid standard-meloodiaid, näiteks francis lai' armastuse ajalugu või tijuana brass. lisaks albumile on sama aquariuse versioon ilmunud ka flexi plaadil.

hair soundtrack seems to be popular among poor records collectors, it was very popular musical and was recorded thousands of times. thankfully most versions were also produced en masse on cheap records. so they are easily available. galt mcdermots music can be described as funky.
two most popular tracks from hair musical were also recorded by melodiya ensemble on "popular mosaic" LP. it is instrumental versions of many popular western tunes. so you get also versions of "aquarius" on "let the sunshine in". i put up "aquarius", it's available also on flexi-disc.

No comments: