2010/06/01

lithuanian disco 2
nii, leedu üritas eurovisioonil muljet avaldada kõigile kollektoritele, õnneks ei läinud see odav trikk neil läbi, kuigi ebay otsingud on igatahes mõneks ajaks häiritud.
mul on tunne, et õnneks me ei tea suurt midagi leedu muusikast. leedu vinüüle liigub ka väga harva. palju lihtsam on näiteks saada leedu päritolu bootlegvinüülil Cocteau Twins kolmas album kui mõni leedu estraadiplaat. üks maailmas tuntumaid leedu plaate on muidugi Argo "Discophonia" - kaunase muusikateadlaste sünteesitud instrumentaaldisko.
puhtalt empiirilise tähelepaneku järgi tundub kõige tuntum vokaalinstrumentaalansambel olevat Nerija. nende kohta leiab isegi kohalikukeelset infot netis. neil on ilmunud päris palju albumeid, minul on kolm erinevat ja üks duubel-lp on neil kindlasti veel. nende esimesest plaadist tuleb veel suvel juttu, nii et loodan selleks ajaks nende kohta parema info kokku koguda.
kui mõned aastad hiljem lindistati üks kummaline Stevie Wonderi kaver ja aastad varem saadi hakkama psych versiooniga leedu rahvamuusikast, siis selle 1981. aasta plaadi olin ma kõrvale heitnud kui jama plaadi. põhiliselt häirisid mind vokaalid. nüüd, kui ma olen plaati saatmas austavamasse plaadikogusse, hakkan isegi igatsema seda plaati. siin on ju kaks täiesti lahedat disko lugu ja see häiriv vokaal hakkab muutuma hoopis loo parimaks küljeks. Liutauras Čeprackas on ikka laheda häälega mees...

here in estonia, i don't know many old lithuanian groups, even if i'm hardcore melodiya collector. i have posted here different lithuanian records already. then there is also Argo, famous group of lithuanian disco technicians. their "Discophonia" LP is pretty known and was pressed in big quantities. by records i have found it looks like most popular VIA was Nerija. i have three LPs by them and there's even more.
you can find information in lithuanian and russian on Nerija. i'm going to do post about their first album in summer, so i'll try to get more trivia for that time. i bought this album on strength of their debut i already had. also sleeve has lovely band photo. though i didn't like it. later i realized there's some nice disco tracks, but i don't like vocals. as i'm just giving it away to right hands, i listened to it again. and now i found even her vocals amusing... or is she she, isn't Liutauras Čeprackas boy's name?

1 comment:

Anonymous said...

Liutauras Čeprackas was a guy with incredible vocal, i don't know how it sound on LP, but on TV and/or alive it was great.